Bociankowe czyli baby shower – prezenty i zwyczaje

Bociankowe czyli baby shower – prezenty i zwyczaje

Baby shower zwane również po polsku Bociankowym, jest coraz bardziej popularną imprezą. Ogromna rzesza przyszłych mam chce podzielić się radością ze zbliżającego się macierzyństwa z najbliższą rodziną, przyjaciółmi lub znajomymi. Baby shower = prezenty, wszyscy o tym wiemy. Podpowiadamy, co wybrać, aby sprawić przyszłej mamie radość i aby miała pożytek z prezentu.

 

Jak się to wszystko zaczęło?

Historia baby shower sięga XVIII wieku, popołudniowa herbatka stała się pretekstem do obdarowywania przyszłej mamy prezentami. Nie od razu było tak okazałą imprezą jak to zdarza się obecnie. Panie spotykały się wtedy w kameralnym gronie aby wesprzeć przyszłą mamę, okazać jej miłość i zrozumienie oraz obdarować własnoręcznie wykonanymi upominkami. Tradycja jednak zakorzeniła się tak mocno, że ogrom zapotrzebowania na Bociankowe, wymusił powstanie firm specjalizujących się w przygotowywaniu baby shower. Prezenty zaś, tak jak w przypadku ślubów, szykuje się według specjalnie przygotowanej przez przyszłą mamę listy.

 

Grzechotka, miś czy pieluchowy ogromny tort

W XVIII i XIX wieku najczęstszymi prezentami na baby shower były własnoręcznie uszyte lub wydziergane na szydełku lub drutach ubranka, drewniane zabawki oraz kosmetyki home made. Obecnie wachlarz możliwości jest ogromny. 

Prezenty z okazji baby shower są zróżnicowane lecz w dalszym ciągu te własnoręcznie wykonane mają chyba największą wartość, szczególnie tą sentymentalną. Jeśli nie mamy umiejętności aby samemu przygotować podarek, znakomicie sprawdzą się wszelkie elementy dziecięcej garderoby. Możemy również kupić pamiątkową grzechotkę, kosmetyki dla maleństwa czy coś do dziecięcego pokoju. Warto jednak zapytać przyszłą mamę o jej preferencje kolorystyczne i estetyczne.

 

Jak duży jest mój brzuch

Na baby shower prezenty to nie wszystko. Organizowane są różne gry i quizy. Jednym z nich jest próba odgadnięcia jaki obwód ma brzuszek przyszłej mamy. Goście wymyślają również imiona dla maleństwa, zapisując je na karteczkach z których później tworzony jest kolaż do pokoju małego człowieka. Jednak najpiękniejszym chyba zwyczajem jest przynoszenie koralika przez każdego zaproszonego gościa w ramach prezentu na baby shower. Z koralików tych tworzona jest później bransoletka dla przyszłej mamy, stanowi ona wspaniały prezent zapewniając wspomnienia na wiele lat.

Baby shower i prezenty, którymi obdarowujemy przyszłą mamę i nienarodzone jeszcze maleństwo, są wspaniałym zwyczajem. Pozwala cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami z rodziną i przyjaciółmi w ostatnich momentach przed jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Warto zorganizować baby shower, prezenty to jedno, ale wspomnienia jakie nam pozostaną są absolutnie bezcenne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl